PROGRAM

Poznaj naszą propozycję

KURS KOCIEGO BEHAWIORYSTY

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką kociej psychiki, a szczególnie pracy z kotami problemowymi zapraszamy do udziału w rocznym kursie przygotowującym do pracy w zawodzie kociego behawiorysty. W szczególności kurs kierowany jest do zoopsychologów, weterynarzy, zootechników, wolontariuszy pracujących w schroniskach czy organizacjach pro zwierzęcych oraz wszystkich miłośników kotów, którzy chcą zdobyć rzetelną wiedzę o gatunku kot domowy.

Kurs powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie usługami w zakresie profilaktyki i pomocy w rozwiązywaniu problemów z zachowaniem kotów domowych. Tak w Polsce jak i na świecie, z roku na rok wzrasta liczba osób decydujących się na wybór kota jako zwierzęcia towarzyszącego. Niestety zazwyczaj nie idzie to w parze ze zrozumieniem kocich potrzeb i specyfiki kociego zachowania. Efektem jest coraz częstsze uskarżanie się właścicieli kotów na występowanie u ich podopiecznych zachowań problemowych (niepożądanych) i zaburzeń zachowania.

Kurs ma charakter kompleksowy i interdyscyplinarny. Swoim zakresem obejmuje zagadnienia z zakresu weterynarii, zoologii, etologii i psychologii. Co ważne, poza wiedzą teoretyczną przekazywaną uczestnikom podczas kursu, organizatorzy planują położyć szczególny nacisk na praktyczny aspekt wykorzystania zdobywanych informacji. Kursanci zostaną przygotowani do efektywnej pracy z klientem, prowadzenia konsultacji, planowania i wdrażania terapii behawioralnej i monitorowania jej przebiegu. W związku z tym wiele zajęć będzie miało charakter warsztatowy, a od uczestników oczekiwane będzie duże zaangażowanie w trakcie zajęć i praca samodzielna poza nimi.

Organizatorkami i wykładowcami kursu są trzy praktykujące na co dzień kocie behawiorystki – Magdalena Chmielarz, Joanna Ciarkowska i Katarzyna Ganszczyk-Rawska. Łączy je miłość do kotów oraz pasja do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią z innymi. Różnorodność posiadanych doświadczeń i przygotowania teoretycznego każdej z organizatorek powoduje, że uczestnicy kursu mogą liczyć na wyjątkowo szeroki zakres przekazywanych informacji i prezentowanych do analizy przypadków kocich pacjentów. Właśnie to połączenie stanowi gwarancję uzyskania odpowiednich kwalifikacji i kompetencji przez uczestników kursu.


Zakres tematyczny
Terminy zjazdów
Cena
Miejsce
Zaliczenie
Pytania i informacje dodatkowe

W celu zapisania się na kurs prosimy o wypełnienie fomularza zgłoszenia dostępnego tutaj
Wszelkich informacji na temat kursu udzielamy mailowo pod adresem info@kocikurs.pl

Lew Tołstoj

„Kocie mruczenie to lekarstwo, którego nie sposób przedawkować”

Leonardo da Vinci

"Najmarniejszy kot jest arcydziełem"

Mary Bly

"Pies przyjdzie na zawołanie, kot odbierze wiadomość i skontaktuje się z Tobą w wolnej chwili”

Christian Morgenstern

„Kot jest domowy na tyle, na ile mu to odpowiada”