SYLWETKI WYKŁADOWCÓW

Joanna Ciarkowska

koci behawiorysta, psycholog zwierzęcy, dogoterapeuta, instruktor szkolenia psów

Ukończyła roczne studia podyplomowe pt. Psychologia Zwierząt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz kurs dyplomowy dotyczący wyłącznie behawioru kotów „ Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne” . Następnie była słuchaczką cyklu czterech weekendowych szkoleń na temat zachowania kota domowego pt. Zrozumieć kota.

Rokrocznie uczestniczy w Kongresach Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej oraz licznych seminariach i kursach poświęconych zagadnieniom psa i kota domowego oraz psychologii zwierząt.

Prowadzi od ponad 10 lat firmę Dogfield zajmującą się szkoleniem psów, rozwiązywaniem problemów behawioralnych oraz edukacją przedszkolną z udziałem psów. Jest organizatorem wielu wykładów i kursów dotyczących behawioru zwierząt oraz gościnnie wykładowcą na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Głównym obszarem jej działalności są konsultacje behawioralne zorientowane na pomoc opiekunom psów i kotów. Odwiedzając rodziny występuje w roli psychologa zwierząt starając się dobrać najbardziej skuteczny program modyfikacji zachowań problemowych mający na celu jak najlepsze zrozumienie potrzeb czworonożnych przyjaciół.

Na co dzień sprawdza się jako „pani” dwóch border collie Vedusa i Jasmin, jack russell terrierki - Karri oraz w roli „służącej” Kredki - 9 letniej kotki europejskiej.