SYLWETKI WYKŁADOWCÓW

Katarzyna Ganszczyk-Rawska

biolog, koci behawiorysta, zoopsycholog

Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalizacja - zoologia), psychologii zwierząt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studiów podyplomowych poświęconych wyłącznie zachowaniom kotów „Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne” prowadzonych przez Stowarzyszenie Etovet.

Praktykujący od 10 lat behawiorysta i zoopsycholog specjalizujący się w pracy z kotami przejawiającymi zaburzenia zachowania różnego typu. Autorka wystąpień na konferencjach branżowych oraz licznych publikacji i artykułów, które ukazały się m.in. w magazynach „Życie Weterynaryjne”, „Kocie Sprawy” i „Zoobiznes”.

Współwłaścicielka sklepu zoologicznego PETSMILE. Przyjaciele Twoich Zwierząt. Prezes Fundacji "Zwierzęta są ważne!" skupionej na temacie edukacji prozwierzęcej dzieci i dorosłych. Posiada certyfikat poświadczający kompetencje trenerskie na poziomie 5. EQF uprawniający do samodzielnego planowania i prowadzenia szkoleń dla osób dorosłych.

Poza doskonaleniem warsztatu w oparciu o własną praktykę stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach w zakresie zoopsychologii i felinologii.

Prywatnie opiekunka dwóch adoptowanych kotek rasy europejskiej: 10-letniej Alicji i 9-letniej Suri.